Mozzart Bet Makedonija(@MozzartBetMK) 's Twitter Profile Photo

👇 ТИПУВАЈ ЗА ВАУЧЕР 👇

ПОГОДИ ГО ТОЧНИОТ РЕЗУЛТАТ на натпреварот МАКЕДОНИЈА - БУГАРИЈА и освој ваучер.

Пример 👉 1:1, 2:1, 0:2, 3:1..
Ваучери (услов минимум 4 натпревари и квота 1,35) добиваат првите 10 типувачи што ќе погодат:
1-2 200 мкд
3-4 150 мкд
5-7 100 мкд
8-10 50 мкд

👇 ТИПУВАЈ ЗА ВАУЧЕР 👇

ПОГОДИ ГО ТОЧНИОТ РЕЗУЛТАТ на натпреварот МАКЕДОНИЈА - БУГАРИЈА и освој ваучер.

Пример 👉 1:1, 2:1, 0:2, 3:1..
Ваучери (услов минимум 4 натпревари и квота 1,35) добиваат првите 10 типувачи што ќе погодат:
1-2 200 мкд
3-4 150 мкд
5-7 100 мкд
8-10 50 мкд
account_circle
Драган Ковачки(@Kovacki1) 's Twitter Profile Photo

Целта и тоа што ни го прават Бугарите на Македонците е исто како и тоа што им го прават Русите на Украинците.

*Во МКД, душегрижници се повеќе загрижени за Украинците отколку за Македонците. Трагедија е што таквите се платени од народот.

Референд.билборд👇

Целта и тоа што ни го прават Бугарите на Македонците е исто како и тоа што им го прават Русите на Украинците.

*Во МКД, душегрижници се повеќе загрижени за Украинците отколку за Македонците. Трагедија е што таквите се платени од народот.

Референд.билборд👇
account_circle
Тик Так на радио(@tiktaknaradio) 's Twitter Profile Photo

Според канал 5, ако имаш примања над 40000 МКД ем си богат ем си најголем загадувач.

account_circle
Росана(@neskafeNA) 's Twitter Profile Photo

Неделава анализирам германки, французинки, италијанки..економската независност за жената е најбитно нешто кога ќе направиш паралела со мкд жени поготово тие што се заглавени во традиционален живот, а такви ги има многу..

account_circle
Gargi Chaudhuri(@Gargi_Chaudhuri) 's Twitter Profile Photo

The added 315k jobs in August while the rate rose to 3.7%. This morning’s shows exactly what the has been looking for: a slowdown in the labor market.

account_circle
Протагонист МКД(@Protagonist_MKD) 's Twitter Profile Photo

NATO United Nations Then what a hell is this?
Ohhh, let me remind you, these are albanian terrorist from uck who start the war in Repblic of Macedonia in 2001 with your help.

@NATO @UN Then what a hell is this?
Ohhh, let me remind you, these are albanian terrorist from uck who start the war in Repblic of Macedonia in 2001 with your help.
account_circle
Протагонист МКД(@Protagonist_MKD) 's Twitter Profile Photo

Михайло Подоляк Excuse me, we from Macedonia would like to know if you have considered our offer to take this as a donation. I can assure you, they are in love with NATO more than you can imagine.

@Podolyak_M Excuse me, we from Macedonia would like to know if you have considered our offer to take this as a donation. I can assure you, they are in love with NATO more than you can imagine.
account_circle
aлисa у вондeрлeнд(@IamAliceMadness) 's Twitter Profile Photo

“Одговорност мора да има” е најкористената бескорисна реченица во историјата на мкд

account_circle
Протагонист МКД(@Protagonist_MKD) 's Twitter Profile Photo

Џулијан Асанж обелодени воени злосторства на САД и Нато кои испотепаа милиони цивили по цел свет. Едвард Сноуден обелодени како може да се прислушува секој кој ЦИА ќе посака.
Е тоа се вистински борци за човекови права и слободи а не тие педерите таму на прајд паради.

account_circle
MKD.mk(@MKDmk) 's Twitter Profile Photo

Свирежи за бугарската химна и бугарските фудбалери (ВИДЕО) | МКД.мк mkd.mk/sport/fudbal/s…

account_circle
Чак на Ориз(@ChakNaOriz) 's Twitter Profile Photo

Туку што пријавив состојбата на сајтот на ЕВН. Сметката ќе ми биде 1653 МКД.
Покачување од 100% немам. Дури сметката ми е и пониска од просекот за овој месец (не ме мрзеше😃) кој за изминатите 11 години ми е 2330.
Ај некој со 100% покачување да ми купи цигари.

Туку што пријавив состојбата на сајтот на ЕВН. Сметката ќе ми биде 1653 МКД.
Покачување од 100% немам. Дури сметката ми е и пониска од просекот за овој месец (не ме мрзеше😃) кој за изминатите 11 години ми е 2330.
Ај некој со 100% покачување да ми купи цигари.
account_circle
Stopworkplacebullies(@Stopworkplacebu) 's Twitter Profile Photo

Liars and Manipulators will never apologize for their mistakes instead they shift the blame on you, making you feel guilty for what they chose to do.

account_circle
MKD.mk(@MKDmk) 's Twitter Profile Photo

„Испратете го Путин во рововите!“ Масовни протести во 38 руски града, уапсени над 1.300 (ФОТО+ВИДЕО) | МКД.мк mkd.mk/svet/vesti/isp…

account_circle
Мaрга(@MKDProLet) 's Twitter Profile Photo

Ристо Пенов на првиот работен ден :)))))

*за бебињата на твитер ова е Ранду во МКД

Ристо Пенов на првиот работен ден  :))))) 

*за бебињата на твитер ова е Ранду во МКД
account_circle
Ademacedonia ✪(@Ademacedonia_) 's Twitter Profile Photo

Ми рекоа дека парфемот е на попуст 18.600 мкд.
Им реков, парите поубаво мирисаат и се откажав.

Ми рекоа дека парфемот е на попуст 18.600 мкд.
Им реков, парите поубаво мирисаат и се откажав.
account_circle
МенталисТ(@SmetaloLevo) 's Twitter Profile Photo

Како работи профитерството и комисиите во МКД.
Кога цената на берза се зголемува (нафта, гас, струја)
-Се одлучува одма да се зголеми и кај нас, без разлика по која цена е набавено(предходно)

-Кога цените нагло паѓаат на берза.
(Се намалува по пола денар, оти е скапо набавена)

account_circle